Delikatna skóra wokół oczu wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ jest cieńsza niż w pozostałych partiach twarzy. To właśnie tu błyskawicznie pojawiają się efekty stresu, zmęczenia oraz mówiąc ogólniej – niezdrowego trybu życia. Zmarszczki pojawiające się wokół oczu dodają lat, a nie trudno o nie. Codzienne, naturalne mrużenie oczu, czy też ich pocieranie odbijają się na cienkiej warstwie skóry. Jak temu zapobiec?

Twarz bez zmarszczek!

Po pierwsze, zmień swoje codzienne nawyki. Pamiętaj o codziennym nawilżaniu. Nakładaj kremy pod oczy na pierwsze zmarszczki, nawilżające przeznaczone do tej okolicy. Zwykłe kremy do twarzy mogą podrażnić zarówno same oczy, jak i skórę wokół nich. Preparaty przeznaczone do pielęgnacji okolic oczu są łagodniejsze, dostosowane do specyfiki tego obszaru. Podczas nakładania kremu nie wcieraj go. W ten sposób możesz rozciągnąć cerę i doprowadzić do powstania zmarszczek oraz worków pod oczami. Krem na pierwsze zmarszczki pod oczami wklepuj delikatnie, opuszkami palców. W ten sposób przyśpieszysz jego wchłanianie i nie podrażnisz skóry. Najlepiej wklepywać krem palcem serdecznym, który ma najmniej siły, a co za tym idzie ruch będzie najłagodniejszy. Na koniec warto wykonać masaż okolic brwi. Oszczypuj je od nasady, w kierunku skroni – po pięć uszczypnięć w pięciu seriach.

W ciągu dnia wykonuj gimnastykę oczu. Wystarczy, że przez dwie minuty będziesz wodzić gałkami w różne kierunki – w górę, dół oraz na boki. Następnie dotknij palcami nasady brwi i spróbuj mocno je unieść. W ten sposób pobudzisz i wzmocnisz mięśnie górnych powiek. To jednocześnie świetny odpoczynek dla oczu, szczególnie dla osób pracujących przy komputerze.

krem-pod-oczyWysypiaj się i pij dużo wody! Każdemu zdarza się czasem nie wyspać. Zazwyczaj taka niedospana noc od razu widoczna jest na naszej twarzy. Ciągłe problemy ze snem trwale odbiją się na skórze powiek. Zaczynając od sińców i worków pod oczami po zmarszczki i przesuszenie skóry. Cera regeneruje się właśnie podczas snu i to właśnie wtedy pozbywa się toksyn oraz skutków podrażnień – na przykład wywołanych przez zanieczyszczone powietrze i promienie UV. Skóra osób, które mają problemy ze snem starzeje się znacznie szybciej!

Podobnie jest w przypadku picia wody. Nawilżać cerę musimy także od środka, a odwodniony organizm to też odwodniona skóra. Jeżeli nie dostarczymy jej odpowiedniej ilości płynów, będzie poszarzała i pozbawiona elastyczności. Niestety, jeśli nie zapewnimy cerze odpowiedniego nawodnienia od wewnątrz, to nie da się tego zastąpić żadnym preparatem kosmetycznym.

W słońcu zawsze noś okulary przeciwsłoneczne, także zimą! To właśnie światło odbijane od tafli śniegu jest dla oczu jednym z najszkodliwszych. Mrużenie oczu najszybciej przyprawi Cię o kurze łapki, dlatego bez względu na porę roku warto mieć ze sobą okulary przeciwsłoneczne z filtrami UV.

Jeżeli masz tendencję do opuchlizny pod oczami, zajrzyj do lodówki! Skóra powiek uwielbia chłód i można wykorzystać to na wiele sposobów. Przede wszystkim przechowuj swój krem pod oczy na cienie i zmarszczki w lodówce. Zadziała on jak chłodzący kompres, zmniejszając opuchliznę oraz worki pod oczami. Spojrzenie będzie wyglądać na bardziej wypoczęte i świeższe.  Idąc o krok dalej, możesz trzymać w lodówce dwie łyżeczki. Rano lub wieczorem przykładaj je do oczu przez kilka minut, a efekt będzie jeszcze bardziej spektakularny. Podobnie działają dostępne w drogeriach hydro-żelowe opaski na oczy. Ich zaletą jest to, że posiadają gumkę, która trzyma je w miejscu, a Ty możesz położyć się i nie martwić się o to, że Twój kompres się osunie. Starym, sprawdzonym sposobem są także okłady ze schłodzonych plastrów ogórka. Nie tylko chłodzą i odprężają skórę wokół oczu, ale działają też nawilżająco.

Delikatna skóra wokół oczu wymaga uwagi i specjalnie dobranej pielęgnacji. Proste metody oraz zmiana nawyków nie kosztują wiele, a potrafią stanowić świetną inwestycję w młodszy wygląd skóry powiek w przyszłości.